Trening w 1h- sesja pływacka - ćwiczenia techniki

1h plywanie
Sześćdziesięciominutowa sesja na basenie dla poczatkujących ale również bardziej zaawansowanych triathlonistów potrzebujących poprawić swoją technikę w wodzie. Trening oparty jest na zadaniach przy użyciu sprzętu treningowego takiego jak łapki, ósemka, deska i rurka. Jeśli basen jest twoją słabością, upewnij się, że przed rozpoczęciem treningu jesteś wystarczająco wypoczęty.

Czytaj dalej...

Trening w 1h - Trenażer rowerowy - Wytrzymałość i sprawność ogólna

1h rowerGodzinny trening na trenażerze rowerowym dla zaawansowanych poprawiający wytrzymałość i ogólną sprawność kolarską to idealna jednostka na treningi w okresie jesienno-zimowym. By w pełni wykorzystać zalety przedstawionego przez nas treningu należy pamiętać, że powinniśmy go realizować po dniu bez treningu lub mało intensywnych jednostkach. Następnego dnia z pewnością będą bolały Cię nogi dlatego zalecamy trening o niskiej intensywności na basenie lub biegu.

Czytaj dalej...

Trening w 1h - sesja biegowa - Szybsza regeneracja

1h biegOdpowiednia regeneracja to jeden z kluczowych ale również bardzo często zaniedbywanych elementów treningu każdego sportowca zarówno amatora jak i profesjonalisty. Regeneracja nie musi wcale oznaczać braku aktywności fizycznej ale jej przemyślaną formę. Przedstawiony poniżej 60minutowy trening w znaczący sposób ogranicza możliwość nabawienia się kontuzji, przyspiesza regenerację oraz przygotowuje organizm triathlonisty na kolejną ciężką jednostkę treningową.

Czytaj dalej...

Trening w 1h - Sesja biegowa - szybkość, siła

1h-biegPoprawa szybkości biegu to jeden z kluczowych elementów treningu tej dyscypliny również w triathlonie. Istnieje wiele sposobów na poprawę tego elementu, jednym z nich są regularnie wykonywane serie podbiegów. Inna praca mięśni oraz układu krążenia wymagają od organizmu wytężonej pracy i stymulacji dzięki czemu efekty treningowe przychodzą bardzo szybko.

Czytaj dalej...

Więcej artykułów…