Pierwsze pytanie jakie nasuwa się większości amatorów to po co mi w ogóle badanie wydolności ? A nawet jak już takie testy zrobią to nie wiedzą co dalej z nimi zrobić i jak je wykorzystać. Bo inni robią to ja też zrobię. Mówią że to ważne.
Czytaj dalej...
Połowa września to okres w, którym większość triathlonistów z Polski kończy swój sezon zmniejszając objętości i intensywność treningu, niejednokrotnie odpuszczając całkowicie trening. Znaczne ograniczenie aktywności fizycznej w okresie po sezonie to niewątpliwie domena inteligentnych i rozsądnych sportowców chcących całkowicie zregenerować swoje zmęczone ciało zarówno fizycznie jak i psychicznie. Co jeszcze możemy zrobić by w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni jeszcze lepiej przygotować się do przyszłorocznych startów?
Czytaj dalej...
Jeśli podczas pływania w otwartym akwenie nie potrafisz pływać z punktu A do B w linii prostej, niewątpliwie stracisz cenne minuty d swoich rywali i dodatkowo będziesz musiał zużyć więcej energii by ukończyć ten etap zawodów czy treningu. Dobra nawigacja nie jest niestety łatwą rzeczą do opanowania, a jej doskonalenie może potrwać.
Czytaj dalej...
Intensywne treningi to nieodłączny element każdego sportu. Dzięki takim jednostkom poprawiamy wydajność naszego organizmu, ale także powodujemy, że nasze mięśnie są narażone na mikrouszkodzenia, nasz poziom energii spada i dodatkowo nasz układ odpornościowy jest podwójnie narażony na infekcje. Prawidłowe zbilansowanie treningu pozwala nie tylko na wzrost wydajności organizmu ale również na odpowiednią jego regenerację i odbudowę naruszonych tkanek.
Czytaj dalej...
Wielu biegaczy zaczyna swoją przygodę z triathlonem po przewlekłej, frustrującej biegowej kontuzji. Rozpoczęcie przygody z tą dyscypliną w ten sposób jest bardzo popularne, ponieważ pozwala zachować ducha rywalizacji, a jednocześnie ogranicza negatywne bodźce wpływające na organizm podczas biegania. Oczywiście wielu biegaczy po prostu chce spróbować czegoś innego i oni również zaczynają przygodę z triathlonem.
Czytaj dalej...