• slider6

Poprawa aerodynamiki

aerodynamikaTak więc masz już podstawowe rzeczy, ale co jeszcze możesz kupić, by jeździć jeszcze szybciej?

Kiedy już ukończysz swój pierwszy wyścig triathlonowy będziesz szczęściarzem, jeżeli ustrzeżesz się jakichkolwiek błędów.  Jest to czas, kiedy zaczynasz myśleć nad wymianą sprzętu. Zaczynając od przystawki czasowej, kasku aerodynamicznego. Dzięki temu możesz zredukować opór powietrza podczas jazdy, niestety za pomocą znacznej sumy.  Znaczy to, że trening i poprawa pozycji jest nadal priorytetem, ale  połączenie tego z zestawem aerodynamicznym sprawi że możesz być szybki jak rakieta. Poniżej przedstawimy za czym możesz rozejrzeć się w sklepach.

Przystawka Czasowa:

dedaparabolicadue

Przystawka czasowa - ułatwia zajęcie pozycji aerodynamicznej co zaoszczędzi Ci czas i energię podczas zawodów triathlonowych. Może być montowana do każdej kierownicy, czy to baranka czy kierownicy MTB.

Czas zaoszczędzony przy trasie 40 km:  5:30-6  min. Szacowana cena: od 150zł do 1500zł.

Strój Startowy:

ZootTRIfit

Następna rzecz do rozmyślań to co zamierzasz nosić- podstawowy zestaw czy taki, który przylega do ciała i nie trzepocze na wietrze oraz posiada dobrą aerodynamikę.

Czas zaoszczędzony przy trasie 40 km:  1:30 min; szacowana cena: od 139 zł do 1200 zł

Bidony Aerodynamiczne:

torhans-20-30


Dostarczanie płynów jest kolejnym priorytetem, a ten system picia przymocowany do szkieletu roweru pozwoli na picie bezpośrednio siedząc na rowerze.

Czas zaoszczędzony przy trasie 40 km: 30 sekund ;Szacowana cena 70- 180 zł

Kask Aerodynamiczny:

ekoi-cxr11

Jeżeli już dobrałeś elementy ubioru, czas zabrać się za głowę. A mówiąc dokładniej za nałożenie na głowy czegoś, co zwiększy aerodynamikę wokół niej.  Usprawnione kaski aerodynamiczne sprawią, że będziesz mógł czuć się jak główny bohater z filmu Alien, ale zmieni Cię w pocisk w slangu aerodynamicznym.

Czas zaoszczędzony przy trasie 40 km:  1:30 min; szacowana cena: 550-1750 zł

Koła aerodynamiczne:

cosmiccarbon

Przednie koło jest pierwszą rzeczą, w którą uderzają strugi powietrza, więc będziesz potrzebował czegoś, co rozetnie je podobnie do gorącego noża wchodzącego w masło. Wysoka stożkowa obręcz i profilowane szprychy zmienią Twoje koło w jeżdżące ostrze. Takie same idą na tylne koło, jednak aby poczuć jakiekolwiek doznania z tym związane, należy osiągnąć prędkość około 45 km/h, więc lepiej zastanów się nad wydawaniem pieniędzy, zanim będziesz na tyle dobry, by uzyskać sponsoring.

Czas zaoszczędzony przy trasie 40 km:  1:30 min; szacowana cena: 1000 zł-20 000 zł

Żyletka Aerodynamiczna:

zyletka

Po to, by zgolić nogi! Zaleta aerodynamiczna byłaby niczym, gdyby nie gołe nogi, które są psychologiczną deklaracją intencji i będą przesyłały wyrazistsze przesłania dotyczące naszych celów.

Szacowana cena: 6 zł Czas zaoszczędzony - nie stwierdzono

Sprzętu do testów dostarczył: sklep triathlonowy - TriCarbon.pl - Triathlon to nasz sport!