• START
 • Sprzęt
 • Wahoo Elemnt Rival - multisportowy zegarek GPS Amerykańskiego producenta

Wahoo Elemnt Rival - multisportowy zegarek GPS Amerykańskiego producenta

rival wahoo 100x100Długo wyczekiwana nowość od Wahoo czyli multisportowy zegarek Elemnt Rival to propozycja dla wszystkich pasjonatów triathlonu, biegania i pływania, będących jednocześnie przyzwyczajonymi do łatwości i intuicyjności obsługi produktów Amerykańskiego producenta.


Pierwszy zegarek Wahoo zapewnia sportowcom uprawiającym różne dyscypliny sportowe, innowacyjne urządzenie do rejestrowania wszystkich danych treningowych, a wszystko to w połączeniu z bardzo atrakcyjnym designem jak na markę premium przystało.

Elemnt Rival to produkt zorientowany na użytkownika. Jest to niewątpliwa cecha rozpoznawcza marki, teraz dostępna nie tylko dla kolarzy ale również biegaczy i triathlonistów. Sprzęt oparty jest na intuicyjnie działającej aplikacji Elemnt, Jak twierdzi sam producent Rival radykalnie upraszcza gromadzenie danych sportowych, pozwalając skupić się na swoich osiągnięciach, a nie na tym, jak działa Twój sprzęt.

wahoo rival na ręku

Niewątpliwie jedną z największych innowacji modelu Rival jest śledzenie sportowca na różnych etapach rywalizacji w triathlonie. Przy użyciu modułu GPS i Glonass oraz zastrzeżonej technologii Touchless Transition, opracowanej specjalnie dla modelu Rival, zegarek daje możliwość płynnego przechodzenie od pływania do jazdy i biegania bez dotykania zegarka. Jako część ekosystemu Wahoo, tryb Multisport Handover pozwala na interakcję z komputerami rowerowymi Elemnt GPS w celu przesyłania danych wyścigowych z zegarka do licznika w czasie rzeczywistym. Funkcja jest bardzo przydatna podczas startu w triathlonie gdzie możemy mieć stały podgląd na kluczowe dane takie jak moc, tętno ,prędkość czy funkcje nawigacyjne, zarówno na zegarku jak i liczniku zamontowanym na naszym rowerze.

Biorąc pod uwagę cenę ( https://tricarbon.pl/zegarek-wahoo-rival) zegarek wyróżnia się kilkoma znaczącymi cechami w tej klasie. Ceramiczna obudowa, ekran Gorilla Glass czy czujnik światła, który automatycznie dostosowuje podświetlenie to tylko niektóre z nich. Innymi kluczowymi cechami sprzętu są wydajna bateria, która wystarcza na 14 dni pracy w trybie zegarka lub 24 godziny w trybie GPS, wysokościomierz barometryczny, optyczny czujnik tętna i śledzenie aktywności w czasie rzeczywistym.

wahoo rival czujnik tentna

Rival pracuje na tej samej prostej w obsłudze platformie i aplikacji mobilnej, co liczniki rowerowe Elemnt. Zegarek monitoruje wszystkie kluczowe parametry biegania, jazdy na rowerze i pływania. W połączeniu z czujnikiem tętna Ticr X zegarek będzie analizował parametry dotyczące dynamiki biegu takie jak kadencja. Po zakończonym treningu, dane z naszego treningu automatycznie wysyłane są na platformę Wahoo i jeżeli tego potrzebujemy do zgodnych aplikacji takich jak TrainingPeaks i Strava. Zegarek ma oczywiście możliwość podłączenia zewnętrznych czujników przy pomocy protokołu Bluetooth lub ANT+ takich jak czujnik tętna, pomiar mocy, czujnik kadencji i prędkości, dając również możliwość sterowania trenażerami marki Wahoo.

Do innych najważniejszych naszym zdaniem cech i funkcji zegarka należą wysokościomierz barometryczny, mniej potrzebny triathlonistom chyba że ktoś planuje Norsemana cz coś podobnego z menu Xtri. Transmisja tętna przez ANT+ lub Bluetooth do innych urządzeń i aplikacji to zdecydowanie jedna z fajniejszych funkcji biorąc pod uwagę trening na trenażerze czy bieżni elektryczne.

Funkcja znana z liczników Wahoo czyli Livetrack to możliwość bieżącego śledzenia naszej pozycji przez osoby, którym udostępniliśmy link. Funkcja ta jest niezwykle przydatna podczas długich treningów czy spędzania czasu w trudnym terenie.

Do funkcji, których niewątpliwie może brakować, w szczególności osobą używającym zegarka nie tylko do uprawiania sportu zaliczyć możemy, brak płatności, brak możliwości wgrania muzyki, brak liczenia pokonywanych pięter czy całego szeregu funkcji dotyczących naszego dobowego rytmu.

wahoo rival pływanie

Będąc ambitnym sportowcem, trenującym z planami treningowymi i z dużym poziomem zaangażowania, zegarek staje się potężnym narzędziem do realizacji wyznacoznych celów. Brak fabrycznie wgranych map, możliwości programowania konkretnych jednostek treningowych, a także alertów przekraczania stref tętna, prędkości czy mocy, a także obciążenia treningowego, czy czasu potrzebnego na regenerację to szczegóły, które zapewne w niedalekiej przyszłości zostaną wprowadzone. Nie są one jednak niezbędne do pracy z urządzeniem na każdym poziomie zaawansowania. Analizując działania innych producentów tego typu urządzeń, myślimy, że również Wahoo będzie na bieżąco wprowadzało aktualizacje oprogramowania, dając radość użytkownikom nastawionym nie tylko na wynik sportowy, ale również funkcje smart.

Podsumowując w cenie otrzymujemy z pewnością innowacyjny,  sprzęt, który ma potencjał stać się jednym z najczęściej kupowanych zegarków dla triathlonistów i biegaczy. Fani marki Wahoo z pewnością kupią sprzęt, którego domeną jest prostota użytkowania, pełna synchronizacja z trenażerami i licznikami marki, oraz co ważne obsługą przez aplikację mobilną w każdym miejscu na świecie o każdej porze dnia.

Według naszej opinii najciekawszymi cechami urządzenia są:

 • Bezdotykowy tryb triathlonowy, samoistnie wykrywający zmianę dyscypliny i strefy zmian
 • Nadgarstkowy pomiar tętna
 • Możliwość transmisji tętna do innych urządzeń takich jak Zwift czy bieżnia elektryczna
 • samoistnie dostosowujący się poziom oświetlenia ekranu w zależności od warunków w jakich trenujemy
 • Możliwość bardzo szybkiej personalizacji pól i profili aktywności
 • Funkcja Livetrack, czyli opcja śledzenia w czasie rzeczywistym
 • Możliwość integracji z najpopularniejszymi aplikacjami treningowymi takimi jak Strava czy Trainingpeaks
 • Rozbudowane funkcje pływackie, biegowe i kolarskie
 • Długa żywotnośc baterii do 24godzin w trybie GPS i 14 dni w trybie zegarka

Do funkcji, których zegarek nie posiada, a w wielu przypadkach są one elementem warunkującym wybór dzisiejszego zegarka multisportowego są:

 • Brak możliwości programowania jednostek treningowych
 • Brak możliwości wgrywania muzyki
 • Brak map
 • Brak płatności zbliżeniowych
 • Brak alertów w strefach tętna, mocy czy prędkości
 • Brak parametrów dotyczących obciążenia treningowego, czasu potrzebnego na regenerację oraz innych parametrów analizujących działanie naszego organizmu
 • Brak funkcji zliczających pokonane piętra i analizy snu

zegarek dostępny: https://tricarbon.pl/zegarek-wahoo-rival