• START
  • Sprzęt
  • Garmin Fenix 6 coś nowego czy tylko facelifting?

Garmin Fenix 6 coś nowego czy tylko facelifting?

garmin fenix6X ProSolarNajnowsza odsłona flagowego modelu multisportowego smartwatcha Garmin Fenix 6 właśnie ujrzała światło dzienne. Zegarek wyposażono w nowe funkcje takie jak zarządzanie zużyciem energii, rozplanowanie tempa biegu w trakcie treningu czy zawodów, funkcję podbiegów i podjazdów, a także większy wyświetlacz, pulsoksymetr , oraz w topowej wersji Pro Solar ekran ładowany promieniami słonecznymi. Premiera zegarka odbyła się w trakcie trwania ultramaratonu wokół masywu Mont Blanc UTMB

Flagowiec Garmin Fenix 6X Pro Solar

garmin fenix6X ProSolar

Topowa wersja Garmina ładowana energią słoneczną. Transparentna soczewka ładująca Power GlassTM w znaczący sposób poprawia żywotność baterii, niezbędnej w szczególności dla biegaczy długodystansowych, triathlonistów czy podróżników. Ta niespotykana dotąd technologia ładowania solarnego, pozwala na dłuższe korzystanie z pełnego zakresu funkcji treningowych, nawigacyjnych, słuchania muzyki i wielu innych. Czas pracy baterii w modelu fēnix 6X Pro Solar w trybie smartwatcha wynosi do 21 dni, plus dodatkowe 3 dni przy wykorzystaniu ładowania słonecznego.

Garmin Fenix 6 – Pro i Sapphire

garmin fenix6 Sapphire

Model Fenix 6 to multisportowy zegarek z modułem GPS, GLONAS i GALILEO, łączy w sobie bardzo ciekawy design z wytrzymałą konstrukcją. Przeprojektowany kształt pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do nadgarstka. Nowością są tutaj powiększone wyświetlacze, mając teraz odpowiednio 1.3 oraz 1.4 cala, co oznacza zwiększenie powierzchni o odpowiednio 17% i 36% w stosunku do modelu Fenix 5. Wersja modelowa 6S pozostaje to doskonałą opcja dla kobiet oraz osób o drobniejszej budowie. Został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1.2 cala.

Nowością dostępną w modelu Fenix 6 jest funkcja PacePro, która w trakcie trwania zawodów prowadzi zawodnika na konkretny czas na mecie, dając wskazówki dotyczące tempa dostosowując je do profilu trasy. Do dyspozycji zawodnika jest możliwość ustawienia zakładanego tempa w ustawieniach zegarka lub przygotować wcześniej trening w aplikacji Garmin ConnectTM na telefonie lub komputerze.

Garmin Fēnix 6 to fabrycznie wgrane mapy TopoActive Europe, a także dodatkowe mapy dedykowane aktywnościom, takie jak plany ponad 2000 ośrodków narciarskich na całym świecie, czy 41 000 pól golfowych. Zegarek posiada możliwość wgrania do 2000 utworów muzycznych, posiadając także łączność z aplikacjami typu Spotify.

Funkcja oszczędzania energii Power Manager pozwala sprawdzić, jak ustawienia i czujniki zegarka wpływają na żywotność baterii. Aby mieć pewność, że zegarek nie rozładuje się podczas długiego biegu, pozostała ilość baterii może być prezentowana w formie timera, który odlicza pozostały czas pracy zegarka. W trakcie trwania treningu użytkownicy mogą wyłączać poszczególne czujniki tak by zwiększyć żywotność baterii i ukończyć zakładany trening. Funkcja ClimbPro pozwala biegaczom i rowerzystom sprawdzić profil wzniesienia podczas podjazdów i podbiegów, a także jak najefektywniej pokonywać ten element trasy.

 

fenix6 Sapphir

Zegarki z serii fēnix 6 mają pełną gamę łatwych i gotowych do użycia funkcji, takich jak predefiniowane profile treningowe, czy określanie pułapu tlenowego uwzględniające wysokość nad poziomem morza i temperaturę otoczenia. Wszystkie modele posiadają nadgarstkowy pomiar tętna, który monitoruje poziom tętna przez cały dzień, a także działa pod wodą podczas treningów pływackich. Technologia Pulse Ox mierzy poziom saturacji krwi, uzupełniając dane monitoringu snu i aklimatyzacji na wysokościach. Funkcja Body BatteryTM, analizuje poziom energii, zapasów sił w danym momencie, pozwalając na zaplanowanie optymalnego czasu na trening, sen lub odpoczynek.

Wszystkie modele Fenix 6 to także pełna łączność przez cały dzień dzięki powiadomieniom, email, sms czy połączeniach telefonicznych wyświetlanych na tarczy naszego zegarka. Wszystkie wersje posiadają także możliwość płatności zbliżeniowych Garmin Pay, pozwalających na płatność zegarkiem bez konieczności posiadania pieniędzy czy karty płatniczej.
Garmin Fenix 6 to najnowsza propozycja marki Garmin skierowana do szerokiej grupy aktywnych odbiorców. Produkt posiada wiele innowacyjnych, funkcji ułatwiających trening, podróż czy życie na codzień. Niezależnie czy biegasz po górach, wspinasz się, jeździsz na rowerze górskim, grasz w golfa, nurkujesz czy korzystasz z komunikacji satelitarnej, Fenix 6 będzie idealnym rozwiązaniem

Zegarki z serii fēnix 6 dostępne są od dziś w sugerowanej cenie detalicznej od 2650zł

https://tricarbon.pl/Garmin-fenix-6-zegarek-multisportowy