Wahoo Elemnt Roam, kolorowa nowość od Wahoo

wahoo roam 08

Kolorowy wyświetlacz, ulepszone opcje nawigacji, 17godzin pracy baterii i więcej znajdziecie w nowym flagowym modelu komputerka rowerowego i nawigacji GPS od Wahoo. Nowe opcje sprawiają że staje się jeszcze ciekawszą alternatywą dla liczników i nawigacji rowerowych Garmina.

 

Kolorowy wyświetlacz, ulepszone opcje nawigacji, 17godzin pracy baterii i więcej znajdziecie w nowym flagowym modelu komputerka rowerowego i nawigacji GPS od Wahoo. Nowe opcje sprawiają że staje się jeszcze ciekawszą alternatywą dla liczników i nawigacji rowerowych Garmina.

Elemnt Roam stylistyką nawiązuje do mniejszego urządzenia, czyli Elmnt Bolt. Mamy tu te same sprawdzone przyciski oraz rewelacyjne diody zmieniające kolory wraz z prędkością, mocą, lub tętnem. Działają również jak strzałki pokazując w którą stronę i kiedy skręcić.

Porównanie wielkośći Wahoo Roam z Wahoo Bolt:

Wymiary: Bolt: 74,6 mm x 47,3 mm x 22,1 mm - Roam: 58.4 x 89 x 17.8 mm
Wymiary wyświetlacza: Bolt: 56mm (2,2") - Roam: 68.58 mm (2,7")
Waga: Bolt: 60g - Roam: 93,5g

 

wahoo licznik porownanie roam bolt

Poza wielkością to kolorowy wyświetlacz na pierwszy rzut oka odróżnia oba urządzenia. Dzięki nim dane są czytelniejsze i łatwiejsze do odróżnienia. Opcje map, dane treningowe wszystko jest kolorowe.

wahoo roam 04

Wahoo wprowadziło sporo użytecznych opcji nawigacji dostępnych bezpośrednio z urządzenia. Można teraz podążać do zapisanego miejsca lub do punktu na mapie, znaleźć najszybsza drogę do domu lub punktu startu.

Wahoo Roam to przede wszystkim gratka dla osób które lubią przemierzać nowe szlaki, poszukiwać nowych ścieżek. Dla tych wszystkich Wahoo pozwoliła integrować licznik z aplikacjami Singletracks i MTB Projects które jednak w Polsce działają słabo . To świetna opcja dla rosnącej popularności użytkowników graveli.

wahoo roam 01

W Wahoo Elemnt Roam w przeciwieństwie do konkurencji ustawienia i dostęp do menu jest szybki i intuicyjny, razem z aplikacją ustawianie swoich ekranów , parowanie sensorów oraz dostęp do zapisanych tras np. na Stravie jest b. prosty.
Podczas jazdy wyświetlacz jest czytelny wystarczająco jasny i z dobrym kontrastem. Mapę jak również dane można łatwo powiększać.

Roam posiada zintegrowaną funkcje “Strava Live Segments” która podaje informację o zbliżającym się segmencie, podaje informacje w odniesieniu do najlepszego wyniku oraz zachęca do wysiłku gdy jesteś blisko swojego PR lub KOMa.

Na bieżąco dostajemy powiadomienia o połączeniach telefonicznych, e-mail i sms oraz funkcję “nie przeszkadzać”.

Urządzenie można również sparować z trenażerem Kickr lub innym urządzeniem smart w celu wyświetlania danych, symulowaniem dowolnej trasy lub sterowaniem obciążeniami trenażera.

wahoo roam 03

Minusy:

Brak możliwości nawigowania do najbliższego użytecznego punktu (POI) np: najbliższa kawiarnia, stacja benzynowa itp.
Brak możliwości sparowania radaru Garmin Varia
Brak powiadomienia o zbliżającym się nachyleniu i przewyższeniach na trasie (chyba że udostępnione np.: ze Stravy)

Specyfikacja:

Wymiary 58.4 x 89 x 17.8 mm
Waga 93.5 g
Wielkość ekranu 68.58 mm (2,7") - Gorilla Glass.
Żywotność baterii do 17 godzin
Łączność: Ant+, Bloetooth, WiFi
Wybrane Integracje: Strava, Training Peaks, Singletracks, MTB Project,Komoot, Shimano Di2, Sram Red, Campagnolo, FSA, Moxy.

Wahoo Elemnt Roam dostępny jest w sklepie Tricarbon pod tym adresem: https://tricarbon.pl/Wahoo-elemnt-roam-gps-licznik-rowerowy

Wahoo Elemnt Bolt znajdziecie tu: https://tricarbon.pl/wahoo-elemnt-bolt-licznik-rowerowy-gps

(Klikając powyższe linki wspieracie nas - TriathlonTrening.)