Trenażer Kinetic Rock n'Roll Smart Control

kinetic miniTrenażer jest flagowym modelem w ofercie amerykańskiej firmy Kinetic. Największy, najcięższy (co ma zarówno wady, ale również zalety) i najbardziej "unikalny". Unikalność marki polega na skupieniu się w swojej aplikacji Kinetic Fit na treningach na mocy wg podziału %FTP na 7 stref. Poza apką, unikalna jest również gwarancja- ramy i jednostki oporu olejowe mają wieczystą gwarancję, a jednostki Smart Control (sterowane z aplikacji) i czujniki mocy InRide 2 lata.

 

kinetic rock roll smart control

Jednak kluczowa unikalność Rock&Rolla to ...bujanie! Trenażer pracuje zarówno na boki, jak również w każdej innej płaszczyźnie, zwłaszcza w użyciu z podkładką obrotową Kinetic Turnable Riser Ring. Początkowo mamy wrażenie jakbyśmy mieli spaść z roweru. Po kilkunastu minutach nasza głowa sama już kontroluje nasze mięśnie głębokie i owo bujanie jest coraz mniej odczuwalne. To, że go nie czujemy, nie oznacza, że nasze mięśnie Core nie pracują. I to jest właśnie najpiękniejsze! Ileż to razy słyszałeś na ustawkach wiosną, że ktoś robi miliony watów, planów, zadań itp a po 45minutach puchnął i wiercił się w siodle nie mogąc znaleźć pozycji jakby miał białe robaczki pod pieluchą... Dzięki Rock&Roll Ci to nie grozi. Możesz przygotować nie tylko nogę, pompkę i płuco, ale odbyć trening Core Stability niejako w "gratisie".

kinetic zwift

Urządzenie zajmuje dość dużo miejsca i jest ciężkie. Waga jest jednak w tym przypadku zaletą. Ciężkie koło zamachowe pozwala na płynne i realistyczne wrażenia z jazdy. Zarówno dla wersji Smart (olejowej- opór progresywny) jak i Smart Control (sterowany z aplikacji). Praca jednostki olejowej jest cicha, cichsza niż średnia dla urządzeń typu smart control w tym przedziale cenowym na rynku. Wersja elektromagnetyczna Smart Control to niezwykle ciche urządzenie- w zasadzie słychać bardziej pracę łańcucha czy opony niż samej jednostki oporu.

Podsumowanie- świetnie wykonany sprzęt (idealnie równa rolka) w akceptowalnej cenie. Kompatybilny ze Zwift czy TrainerRoad, firmową Kinetic Fit, Bkool (póki co wersja olejowa, smart control wkrótce) daje spore możliwości treningowe. I to co w nim najlepsze- Core Stability w gratisie. Warto!

Wersja Smart Control: http://tricarbon.pl/kinetic-rock-and-roll-smart-control-trenazer-wirtualny

Wersja Smart: http://tricarbon.pl/kinetic-rock-and-roll-smart-trenazer-rowerowy