Rouvy - alternatywa dla Zwift plus kod zniżkowy

rouvy 100x100Na rynku istnieje wiele aplikacji, przenoszących nas do wirtualnego świata jazdy na rowerze. Jedną z nich jest coraz popularniejsza aplikacja czeskiej produkcji Rouvy. Jej popularność stale rośnie, a to za sprawą obecnie panującej pandemii koronawirusa czy wreszcie ścisłej współpracy z najnowszym dzieckiem spod szyldu Ironman czyli Ironman VR, wirtualnej platformy dla trenujących i rywalizujących ze sobą triathlonistów z całego świata.


Rouvy to aplikacja dostępna na wszystkie systemy operacyjne tj. Windows, MAC, Apple TV, IOS czy wreszcie Android. Po zainstalowaniu na zgodnym urządzeniu aplikacja przenosi nas w świat wirtualnego treningu kolarskiego z elementami rzeczywistych tras z całego świata. Realne trasy przeniesione do wirtualnego świata dostępne są w jakości HD, dzięki czemu naprawdę czujemy jakbyśmy byli w dowolnym miejscu na świecie. Trasy to nic innego jak rzeczywiste nagrania z topowych kolarskich i triathlonowych miejsc naszego globu.


Do dyspozycji użytkowników są również gotowe plany treningowe, czy pojedyncze treningi tworzone przez użytkowników aplikacji. Bardzo ciekawą opcją jest funkcja Augmented Routes czyli jazda na rzeczywistych trasach z wirtualnymi zawodnikami i obiektami 3D stworzonymi przez grafików. Nic tak nie motywuje jak wirtualna rywalizacja i uciekający rywale.
Twoim marzeniem jest podjechanie na kultowe przełęcze w Alpach czy Pirenejach? Teraz to nic prostszego. Do dyspozycji użytkowników oddano topowe odcinki największych kolarskich wyścigów świata takich jak: Stelvio, Dol de Galibier, alpe d’huez czy trasa kolarskich mistrzostw świata.


Jeżeli jednak twoją motywacją jest realizacja konkretnych jednostek treningowych, interwałów, sprintów, a budowanie formy to priorytet, Rouvy daje możliwość wyboru spośród setek tysięcy gotowych planów i treningów, a także tworzenia własnych jednostek treningowych opartych na konkretnych założeniach. Współpracujesz z trenerem, który tworzy za ciebie treningi w aplikacji Trainingpeaks? Nie ma problemu, Rouvy w pełni je zsynchronizuje i da możliwość ich realizacji. Podczas pokonywania kolejnych interwałów, w dalszym ciągu możesz korzystać z tras w aplikacji tak by kolejne godziny w siodle mijały z wielką przyjemnością.


Wszystkie zarejestrowane aktywności są zapisywane w kalendarzu treningowym dając możliwość pełnej analizy po zakończonym treningu. Aktywności możesz z łatwością synchronizować z najpopularniejszymi aplikacjami takim jak Strava czy Trainingpeaks. Ponadto aplikacja daje możliwość wykonania testów FTP, jazdy swobodnej czyli bez z góry ustalonych obciążeń. Podczas tego trybu trenażer nie reaguje również na ukształtowanie terenu trasy po, której jedziemy.


To czego w obecnej sytuacji najbardziej nam brakuje to rywalizacja. Coraz więcej zawodów jest odwołanych lub przełożonych, a my chcemy sprawdzić nogę. Rouvy daje możliwość rywalizacji online z użytkownikami z całego świata. W łatwy sposób możemy dołączyć do istniejącej rywalizacji lub stworzyć własną i zaprosić innych użytkowników.
To co wyróżnia czeską produkcję od innych znanych nam platform to możliwość tworzenia własnych tras. Kreator tras pozwala na zaimportowanie śladu GPS lub stworzenia trasy wideo, udostępniając ją innym użytkownikom.


Rouvy to program stworzony w głównej mierze dla użytkowników trenażerów typu smart. Łączność bluetooth czy ant+ daje możliwość wiernego odzwierciedlenia nachyleń i obciążeń trasy po, której jedziemy. W przypadku użytkowników posiadających starsze modele trenażerów, lub te bez elektronicznego sterowania oporem, również istnieje możliwość jazdy na ulubionych trasach. Wystarczy, że posiadamy czujnik prędkości i kadencji posiadających łączność bluetooh czy ant+. Po ich podłączeniu w aplikacji możemy rozpocząć kolejną, kolarską przygodę. Kolejną możliwością jazdy w aplikacji jest posiadanie czujnika mocy w korbie, pedałach czy kole. Takie rozwiązanie również pozwoli na użytkowanie aplikacji. Aplikacja daje również możliwość podłączenia paska tętna. Unikatowy kod zniżkowy 20% dla nowych użytkowników Rouvy