Rouvy - alternatywa dla Zwift plus kod zniżkowy

rouvy 100x100Na rynku istnieje wiele aplikacji, przenoszących nas do wirtualnego świata jazdy na rowerze. Jedną z nich jest coraz popularniejsza aplikacja czeskiej produkcji Rouvy. Jej popularność stale rośnie, a to za sprawą obecnie panującej pandemii koronawirusa czy wreszcie ścisłej współpracy z najnowszym dzieckiem spod szyldu Ironman czyli Ironman VR, wirtualnej platformy dla trenujących i rywalizujących ze sobą triathlonistów z całego świata.

Czytaj dalej...

Podstawy analizy treningu kolarskiego z pomiarem mocy

pomiar mocy 100 x100Pomiar mocy zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród profesjonalnych, jak i amatorskich sportowców. Kolarze i triathloniści coraz częściej sięgają po systemy monitorujące ilość generowanych watów podczas poszczególnych jednostek treningowych. Na rynku dostępnych jest wiele systemów pomiaru mocy między innymi: pomiar mocy w korbie, ramionach korby oraz pedałach. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale dzisiaj skupimy się na analizie poszczególnych wartości i ich symboli wyświetlanych na ekranie naszego komputera treningowego czy oprogramowaniu w komputerze.

 

Czytaj dalej...

Jak poprawić swoją kadencje - przykładowe treningi

kadencja wykres"Magiczna liczba" w rzeczywistości nie istnieje, ale jest wiele teorii, że rytm około 90 obrotów na minutę może pomóc uniknąć zmęczenia nóg , i pozwoli łatwiej rozpocząć bieg. Kadencja podobnie jak odżywianie podczas treningu czy zawodów, jest uzależniona od umiejętności i stylu danego zawodnika.

Czytaj dalej...

Więcej artykułów…