Siłownia dla pływaków cz.3 stabilizacja
Ćwiczenia - stabilizacja
Autokontrola, samokontrola, równowaga, harmonia, niezachwianie, zrównoważona postawa...
Ćwiczenia - stabilizacja
Autokontrola, samokontrola, równowaga, harmonia, niezachwianie, zrównoważona postawa...
Ćwiczenia z ciężarem.
W pływaniu główną prace wykonują mięśnie obręczy barkowej, oraz tułowia. Wzmacnianie ich pomoże szybciej poruszać się w wodzie, oraz zmniejszy ryzyko powstania kontuzji, a dodatkowo trening na lądzie jest doskonałym urozmaiceniem programu treningowego.
Ćwiczenia siłowe to bardzo ważny element treningu pływackiego, do wykonywania regularnie w trakcie sezonu. Szczególnie dużo uwagi na tę formę treningu można poświęcić od jesieni do wiosny. Poniżej przedstawiamy pierwszą z trzech części, które razem złożą się na całościowy trening siłowy.
Bez różnicy jakie płetwy prawda? Nie! Dzisiejsze dostępne na rynku modele mają różne kształty, zastosowania i długości, a każdy z nich pozwoli poprawić nieco inne umiejętności pływaka. Ogólnie rzecz ujmując wyróżniamy dwa typy płetw. Krótkie i długie
Chociaż na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że powinniśmy oszczędzać nogi na etap kolarski i biegowy warto zastanowić się czy na pewno. Po pierwsze, nogi to największa grupa mięśniowa w ciele wykorzystująca od 60% do 80% zużycia tlenu, a to oznacza, że nawet bardzo lekkie kopnięcia mogą doskonale stymulować pracę mięśni i zwiększać napęd.