• slider6

Problemy żołądkowe triathlonistów

Wielu z nas z pewnością spotkało się z sytuacją kiedy podczas treningu lub zawodów nasz żołądek fundował nam nieprzyjemne i bardzo męczące reakcje. Kłopoty żołądkowe i biegunka mogą być bardzo kłopotliwe i bardzo niekomfortowe. Mimo to biegunka jest bardzo powszechnym zjawiskiem, szczególnie w biegach maratońskich i triathlonach typu Ironman.

Register to read more...

Odwodnienie - jak się uchronić i czym grozi

woda100Odwodnienie jest jednym z najczęstszych problemów sportowców, w rzeczywistości jest jednak dość łatwym do rozwiązania. Wraz ze zbliżającym się sezonem letnim podatność na odwodnienie rośnie. Wyższe temperatury ale też niejednokrotnie dłuższe jednostki treningowe mogą negatywnie wpływać na gospodarkę wodną naszego organizmu.

Register to read more...

Carboloading - sposób na poprawę wyników na zawodach.

wegle 100x100Ładowanie  węglowodanami w okresie poprzedzającym start to jedna z najmniej poznanych praktyk żywieniowych w sporcie amatorskim ale również profesjonalnym. Sportowcy bardzo często myślą, że jeżeli spędzają dużo czasu na treningach muszą spożywać nadmierne ilości węglowodanów w okresie poprzedzającym docelowe zawody,

Register to read more...

More Articles...