• slider6
  • START

Przedłuż swój sezon kolarski

winter cyclingNieuchronnie sezon kolarski w Polsce zbliża się do końca, ale większość z nas nie chce całkowicie odstawić jazdy na rowerze. Kiedy pogoda zaczyna się psuć, a temperatury nieuchronnie zaczynają oscylować w okolicach dyskomfortu termicznego, najczęściej wybieramy zajęcia fitness bądź też trening w zaciszu własnego domu na trenażerach.

Okazuje się, że wcale nie musimy przerywać naszego sezonu kolarskiego już na etapie jesieni. W artykule podpowiemy jak kilkoma prostymi sposobami możemy przedłużyć sezon kolarski i cieszyć się z jazdy na świeżym powietrzu przez cały sezon.

Kurtka

Czynnik chłodzący wiatru odgrywa bardzo dużą rolę, podczas gdy jesteś na rowerze. Odpowiedni dobór kurtki, która łączy w sobie funkcje oddychalności i wiatroszczelności pozwoli trenować nawet podczas niesprzyjającej aury.  

Okulary

Dobre okulary rowerowe mogą bardzo korzystnie wpłynąć na komfort trenowania. Odpowiednie szkła zapewnią ochronę oczu przed odbijającym się światłem, a jasne, pomarańczowe lub żółte odcienie szkieł rozjaśnią teren w słabym świetle. Dodatkową zaletą okularów jest ochrona oczu przed zabrudzeniami mogącymi wpaść do oczu.

Rękawice

Nic tak nie psuje treningu  jak przemarznięte palce. Grube rękawice pozwolą utrzymać komfort termiczny rąk, ale ograniczą sprawność ruchową. Te cienkie oferują większą sprawność, ale nie są tak ciepłe. Kup dwa warianty i obserwuj prognozę pogody          Błotniki
Błotniki ochronią Ciebie, rower i Twoich znajomych od wszystkiego co leży na asfalcie. W ofercie producentów znajdziesz wiele różnych modeli nawet bardzo cienkich. Błotniki pozwolą zwiększyć Ci komfort trenowania, a jazda w grupie nie będzie katorgą         

Oświetlenie rowerowe

Nie zamierzasz jeździć w nocy? Mimo to, to wciąż dobry pomysł. Możesz wybrać światła LED. Pomogą Ci bezpiecznie wrócić do domu, w jesienne i zimowe dni, które gwarantują ograniczoną ilość światłą. Tak naprawdę, mogą uratować Ci życie.                             

Rajstopy/Ocieplane spodnie

Rajstopy rowerowe są koniecznością podczas zimnych dni, ale nie musisz kupować najgrubszej pary w sklepie - Twoje nogi pozostaną cieplejsze niż reszta ciała ze względu na intensywną pracę, którą wykonują. Warto zainwestować w spodnie na szelkach, które ochronią Twoje plecy i nerki.

Opony zimowe

Mokra nawierzchnia w bardzo znaczący sposób ogranicza trakcję roweru szosowego. Większość opon szosowych ogranicza się do minimum posiadania bieżnika na rzecz niskich oporów toczenia i dobrzej przyczepności na suchych nawierzchniach. Opony zimowe nie tylko są trwalsze i bardziej odporne na przebicia, ale przede wszystkim  zwiększają przyczepność na mokrej nawierzchni.                                                      

Ochraniacze na buty

Neoprenowe skarpety kolarskie nie tylko wpłyną na termikę Twoich stóp, chroniąc je od zimna ale również zapobiegną dostawaniu się brudu i wilgoci do wnętrza buta. Nie popełnij błędu i nie noś większej ilości par skarpetek - lepiej zachować przestrzeń wokół stóp dla rozgrzanego powietrza, które będzie tworzyło dodatkowe zabezpieczenie.                                       

Czapka/chusta                                                                                          

Skoro zabezpieczyliśmy już ręce i nogi warto pomyśleć o głowie. Podczas jazdy na rowerze nasza głowa narażona jest na bardzo szybkie wyziębienie, dlatego warto wyposażyć się w czapkę lub chustę pod kask kolarski. Na rynku jest wiele rozwiązań gwarantujących ochronę głowy, od chust z mikrofibry, aż po produkty z zaawansowanych tkanin odpornych na przewiewanie.