• slider6
  • START

Triathlon Mietków

strefa zmianW Sobotę 24 Maja 2014, zainaugurowany został Triathlon Mietków na dystansie 1/4 Ironman (950m/45km/10.5km). Na starcie stanęło 27 zawodników, oraz 1 zawodniczka. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00, startem z plaży przy Przystani Sportów Wodnych w Borzygniewie.

Pierwszy z wody wyszedł Jacek Marciniak, a zaraz za nim Tomasz Sakuta. Trasa rowerowa obejmowała przejazd pętli 45km z trzema nawrotami oraz metą w PSW Borzygniew.

Najlepszy czas na rowerze uzyskał Paweł Kamoda, który odrobił stratę 6min z pływania i wbiegł do T2 wraz z Jackiem Marciniakiem. Tomasz Sakuta spadł na trzecie miejsce ze stratą blisko 2min do prowadzących.

Na biegu Paweł Kamoda z klubu I ROCK Triathlon Zielona Gora, potrzebował zaledwie 39:02 do pokonania trasy 10.5km biegu, która prowadziła wzdłuż korony Zalewu Mietkowskiego, i zameldował się na mecie z czasem 2:12:26. Drugi na metę przybiegł Jacek Marciniak, z czasem 2:18:25, natomiast Tomasz Sakuta utrzymał swoje trzecie miejsce z wynikiem 2:21:22.

Zawody zorganizowane zostały przez Platformę Sportów Wytrzymałościowych, oraz Strefę Działania Milin.