• slider6
  • START

Frydman Triathlon

frydman triathlonFrydman, k/ Nowego Targu 29.06.2014 Dystanse: Olimpijski (1,5/40/10), Sprinterski (0,75 / 20 / 5 ), Mini (dla dzieci 0,1 / 2,5 / 0,5) - jedyne zawody triathlonowe organizowane w Małopolsce.

Trasy rowerowe, z zapierającymi dech w piersiach widokami, piękno Pienin i Spisza, unikatowa, rodzinna atmosfera zawodów sprawiają, że FRYDMAN Triathlon powinien stać się ważnym punktem w kalendarzu każdego triathlonisty. FRYDMAN Triathlon, jedyne zawody triathlonowe organizowane w Małopolsce zapraszają! IV edycja zostanie rozegrana na dwóch dystansach – sprinterskim (750/20/5) i olimpijskim (1.5/40/10). Trasy rowerowe, z zapierającymi dech w piersiach widokami, zostały wyznaczone tak, aby sprint nie był zbytnio wymagający a „olimpijka” pozwoliła sprawdzić wszystkie przełożenia w rowerze.

Start rozpoczyna się „z wody” na Jeziorze Czorsztyńskim a trasa biegowa biegnie przez miasteczko. Piękno Pienin i Spisza, unikatowa, rodzinna atmosfera zawodów sprawiają, że FRYDMAN Triathlon staje się ważnym punktem w kalendarzu każdego triathlonisty. Dopełnieniem jest łatwy dojazd oraz bogata baza turystyczno-noclegowa.

 DSC6868
 

Trasy:

Dystans sprinterski i olimpijski rozpoczynają się w tym samy miejscu tj. na przystani we Frydmanie.

Pływanie:

Start zawodów rozpoczyna się "z wody". Pętla 750m wyznaczona jest w zatoce "Baniska" Zalewu Czorsztyńskiego. Zawodnicy SPRINTU wykonują jedno okrążenie i kierują się do T1. Zawodnicy dystansu OLIMPISKIEGO płyną 2 okrążenia po 750m i kierują się do T1.

Rower:

Trasy rowerowe dla dystansów są rożne. Zawodnicy SPRINTU kierują się w stronę Nowej Białej. Trasa asfaltowa 100%, płaska - dokładna mapa jest dostępna w zakładce dystans sprinterski. Zawodnicy dystansu OLIMPIJSKIEGO kierują się w stronę Niedzica Zamek. Trasa asfaltowa 100%, profil mocno pofałdowany - dokładna mapa jest dostępna w zakładce dystans olimpijski. Oznaczenia kierunków trasy i miejsc w których należy zwórcić szczególną uwagę będą nanesione na asfalcie.

Bieg:

Dla obu dystansów została wyznaczona pętla 5km biegnąca przez Frydman. Zawodnicy dystansu SPRINTERSKIEGO pokonują ją raz i wbiegają na metę. Zawodnicy dystansu OLIMPIJSKIEGO pokonują ją 2 razy i wbiegają na metę.

Bufet:

Główny bufet jest zlokalizowany przy strefie zmian T1/T2. Nie przewidujemy bufetów na trasach rowerowych. Na trasie biegowej zawodnicy mogą skorzystać z bufetu przy strefie zmian T1/T2 i nawrocie pętli.

Zapraszamy na stronę organizatora Frydmantriathlon.pl

Termin:           14.07.2013 r. (niedziela)

Godzina:         11:30

Start i Meta:    Frydman, k/ Nowego Targu, woj. Małopolskie